Genital Siğil Nedir?, tedavisi nasıl yapılır?

Genital Siğil Nedir?, tedavisi nasıl yapılır? 2019-2020

Genital Siğil Nedir?, tedavisi nasıl yapılır?, Hpv nedir? tedavisi kesin çözümü, Human Papilloma Virüs, Doğal ve bitkisel çözümü 2019 – 2020, HPV Türkiye Com

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.

Genital siğil (HPV) nedir? Genital siğil niçin olur? Genital siğil bulguları ve tedavisi…

Human papilloma virüsünün (HPV) namacıyla bulunduğu, hem kadınları hem de erkekleri etkileyen ve dünyada cinsel temas ile en sık bulaşan bir enfeksiyon olan Genital siğil (HPV) nedir?

Genital siğil neden olur? Genital siğil bulguları ve tedavisi ile ilgili merak edilen bütün detayları sayfamızda bulabilirsiniz….

Cinsel yaşamı aktif olan şahıslarda sık sık görülen, ağrı ve kaşınma gibi bulgulerle meydana çıkabilen Genital siğil ile ilgili bilinmesi gerekli olanlar haberimizde… Genital siğil (HPV) nedir? Genital siğil namacıyla olur? Genital siğil bulguları ve tedavisi…

GENİTAL SİĞİL NEDİR?

Human Papilloma Virüs (HPV)’ün genital bölümde namacıyla bulunduğu siğile (verrükaya) verdiği isimdir. Dünyada cinsel temas ile en sık bulaşan enfeksiyon olan HPV enfeksiyonu, ilk cinsel tecrübesini erken yaşta yaşam sürdüren ve cinsel partner adedi çok olan bireylerde daha sık görülmektedir. Genital siğiller ağrıya, rahatsızlığa ve kaşınmaya namacıyla olabilir. Kadınlar amacıyla bilhassa tehlikelidir zira birtakım HPV çeşitleri serviks ve vulva kanserine namacıyla olabilir.

GENİTAL SİĞİL BELİRTİLERİ

Genital siğiller, oral, vajinal ve anal temas dahil olmak üzere cinsel etkinlik yolu ile bulaşır. HPV’nin namacıyla bulunduğu genital siğiller hiçbir bulgu vermeden ilerleyebilmektedir.

Genital siğiller her vakit insan gözüyle görülemez. Çok ufak ve cildin kendi renginde ya da biraz daha koyu olabilirler. Büyümenin zirvesi bir karnabaharı andırır. Siğil grupları ya da yalnızca bir siğil olarak meydana çıkabilirler.

Erkeklerde genital siğiller alttaki alanlarda görülebilir:

* Penis
* Skrotum
* Kasık
* Baldırlar
* Anüs içersinde ya da etrafında

Kadınlarda genital siğiller alttaki bölümde görülebilir:

* Vajina ya da anüs içi
* Vajina ya da anüs dışında
* Boyun

Genital siğiller, enfekte olmuş bir kişiyle oral cinsel temasde tespit edilen bir bireyin dudaklarında, ağzında, dilinde ya da boğazında da görülebilir.

GENİTAL SİĞİL NEDENLERİ

Çoğu genital siğil vakaları HPV’den kaynaklanır. Genellikle genital organları etkileyen 30 ila 40 HPV suşları vardır, fakat bu suşların yalnızca birkaçı genital siğillere namacıyla olur.

GENİTAL SİĞİLLER NASIL BULAŞIR?

Genital siğillerin enfeksiyon yapma potansiyeli gerektiğince yüksektir. Genital siğil çoklıkla oral, anal ve vajinal cinsel temasla bulaşır. Partnerler arasında bulaşma seviyesi aşağı yukarı %60’dır. Yüksek bulaşma seviyesi namacıylaiyle cinsel aktif bireylerde yaşam boyu genital siğil görülme seviyesi %50’ye yaklaşmıştır.

HPV bulaşmasındaki risk faktörleri;

* Erken yaşta cinsel temas
* Cinsel partner adedinin çoklığı
* Korunmasız cinsel temas
* Cinsel temas ile bulaşan enfeksiyon geçmişi
* Bağışıklık sistemi

GENİTAL SİĞİL TEDAVİSİ

Topikal bir krem, fazlası genital siğilleri giderebilir. Topikal, ilacın direkt olarak cilde uygulandığı manasına gelir.

Sadece görünür siğilleri olan hastaları tedavi edebilirler. Tedavinin türü şunlara bağlıdır:

* Siğillerin yeri
* Siğil adedi
* Siğillerin görünümünü

Aşağıdaki tedaviler, genital siğillerin çıkarılmasında etkilidir:

Topikal ilaç: Her hafta birkaç gün süresince siğillere direkt olarak bir krem ya da sıvı uygulanır. Bu evde ya da klinikte uygulanabilir. Tedavi birkaç hafta devam edebilir.

Kriyoterapi: Siğiller genelde sıvı nitrojen ile dondurulur. Donma prosesi, siğilin etrafında bir blisterin meydana gelmesine namacıyla olur. Cilt iyileştikçe, lezyon meydana çıkar ve yeni cildin görünmesini sağlar. Bazen, tekrarlanan tedavilere gereksinim vardır.

Elektrokoter: Genellikle lokal anestezi altında siğillleri yok etmek amacıyla elektrik akımı kullanılır.

Cerrahi: Lokal anestezi kullanılarak siğil kesilir.

Lazer tedavisi: Siğiller lazer ışını ile yok edilir.

Genital siğillerin tedavisinde doktorların aynı anda aniden çok tedavi kullanması süregelen yöntemdir.

Tedaviler genelde ağrılı değildir, fakat birtakım durumlarda 2 gün kadar ağrı ve iritasyona namacıyla olabilir. Tedaviden sonra rahatsızlık yaşam sürdürenlar rahatlama amacıyla reçetesiz (OTC) ağrı kesiciler alabilirler.

Ağrısı olan insanlara sıcak bir banyo rahatlamaları amacıyla yararlı olabilir. Banyodan sonra, büyülenen bölge tamamiyle kurutulmalıdır. Hastalar, tedavi bitene kadar banyo yağları, sabun ya da krem kullanmamalıdır.

Bununla birlikte, lezyonların tedaviden sonra geri gelmesi muhtemeldir. Virüsün kendisi amacıyla tedavi bitkiseldir.Genital Siğil Nedir?, tedavisi nasıl yapılır?

HPV virüsü, Genital Siğilerin Tedavisi İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

HPV bir vürüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır.

HPV FORUM SİĞİL FORUM
HPV den Siğilden Kurtulanlar Yenenler.