HS Hastalığı Nedir? tedavisi nasıl yapılır?

HS Hastalığı Nedir? tedavisi nasıl yapılır? 2019-2020

HS Hastalığı Nedir? tedavisi nasıl yapılır? 2019-2020, Köpek memesi, Açıklama, Hidradenitis Suppurativa (HS) Hakkında Bilmeniz Gerekenler, İçin Bilgi, HS Nedir?

Köpek memesi Hastalığı Hakkında Geniş Açıklama. Hidradenitis Suppurativa (HS) Hakkında Bilmeniz Gerekenler

HS Hastalığından Kurtulanlar ve yorumları

HS Hastalığı için ilaç kullanıcı yorumlarını okumak için web sayfası

Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.hidrozadenit.com/kullaniciyorumlari

HS Hastaları İçin Bilgi HS Nedir?

Hidradenitis suppurativa (“yüksek sıklıkta göze çarpma”) olarak nitelendirilen kronik bir cilt hastalığıdır. Kıl foliküllerinin tıkanması (tıkanması) ve ardından ter bezlerinin iltihaplanması ile oluşur.

Lezyonlar en sık cilt-cilt temas bölgelerinde görülür: kolların altında (aksiller alan), kasıklarda, kalçaların çevresinde anüs ve üreme organlarının etrafındaki bölge ve göğüslerin altındaki ve altındaki cilt. Kadınlarda koltuk altları, kasık ve meme bölgeleri en sık etkilenir. Erkekler en sık anüs etrafında ve kolların altında HS lezyonlarına sahiptir ve ayrıca boynun arkasında ve kulakların arkasında ve kulaklarında da HS olabilirler.

HS neye benziyor ve nasıl hissediyor? , deri altı sivilce veya kaynamaya benzeyen kabarık kırmızı bir çarpma. Bazen HS hastalığı lezyonlarında iki veya daha fazla “kafa” bulunur. Bu lezyonlar sıklıkla karıncalanır ve yanar ve artan terleme ile ilişkili olabilir. Tıbbi yardım olmadan, HS genellikle zamanla daha şiddetli hale gelir. Daha acı verici hale gelir ve lezyonlar büyür ve açılabilir, muhtemelen kanla karışan kalın, kötü kokulu bir sıvıyı sızdırabilir.

Daha sonra, derin apseler gelişir ve tünel benzeri izler (sinüsler) oluşturmak için cilt altında birbirleriyle bağlantı kurabilirler. Bakteriler bu sinüslerde büyür ve bu da sıvının cildin yüzeyine boşalmasını sağlar. Bir süredir sinüs izleri olan insanlarda, derinin altındaki ipler gibi görünen izler oluşur. En kötü durumlarda, kas ve diğer dokular dahil, sinüs izlerinin ağları vücutta daha derin oluşabilir. Ciddi HS hastası kişilerin kollarını veya bacaklarını serbestçe hareket ettirme yeteneklerini sınırlayabilen izleri vardır.

Klinisyenler Hurley evreleme sistemini kullanarak HS’yi hastalığın ciddiyetine göre sınıflandırabilir veya “derecelendirebilir”: • Hurley evre I: bir veya daha fazla apse var, ancak hiçbir sinüs izleri oluşmamış ve hiçbir iz gelişmemiş • Hurley evre II: çözülen ve tekrarlayan bir veya daha fazla apse var; sinüs izleri ve yara izleri görülür. • Hurley evre III: Vücudun bütün bir alanı katılır; çoklu apseler ve birbirine bağlı sinüs izleri vardır. HS’nin nedenleri HS’nin nedeni henüz bilinmemektedir. Bazı kişilerin, bilinmeyen sebeplerden dolayı, bu hastalığı geliştirmeye diğerlerinden daha yatkın olduğu açıktır.

HS en sık 20’li ve 30’lu yaşlarda insanlarda görülür; Çocuklarda ve ergenlerde nadir görülür ve yaşlı erişkinlerde yaygın değildir. Kadınlar, HS gelişiminde erkeklerden üç kat daha fazladır. Son olarak, bazı faaliyetler ve koşullar HS ile ilişkili görünmektedir. Bu faktörlerin aslında HS’ye neden olduğuna dair bir kanıt bulunmamakla birlikte, kontrol, hastaların sahip olduğu HS alevlenme sayısını azalttığı görülmektedir.

  • En sık HS ile ilişkili faktörler şunlardır: • Sigara içme • Aşırı kilo / obezite • Deri kıvrımlarında cilde sürtünme, terlemeyi önleyici maddelerden tahriş ve travmadan saç köklerine travma gibi mekanik ve çevresel faktörler çok önemlidir. HS’nin bulaşıcı olmadığını bilmek ve kötü hijyen, zayıf beslenme veya fazla kilolu olmamaktan kaynaklanmıyor.

HS Hastalığından Kurtulanlar ve yorumları

HS Hastalığı için ilaç kullanıcı yorumlarını okumak için web sayfası

Linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

https://www.hidrozadenit.com/kullaniciyorumlari